Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Ekonomik Destek - Hızlı Kredi Başvurusu- Kredi Hesapla - KOSGEB Kredisi – Kredi Bul
 • ALTIN (TL/GR)
  483,33
  % 0,24
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8007
  % -0,87
 • € EURO
  9,2661
  % -0,42
 • £ POUND
  10,2726
  % 0,81
 • ¥ YUAN
  1,1723
  % -0,59
 • YARIM ALTIN
  1.565,80
  % 0,10
 • BITCOIN
  100092,743
  % 6,38
 • BIST 100
  1.211,51
  % 0,09

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Ekonomik Destek

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Ekonomik Destek

Tarım ve Orman Bakanlığından ekonomik destek. Tarım ve Ormancılık Bakanlığı ülkemizde devam etmekte olan Covid-19 salgını dolayısıyla mevcut durumda ekilebilir tüm arazilerin hasat görmesi için harekete geçti. Bakanlık tarafından yürütülmeye başlanan Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi programı kapsamında önceden belirlenmiş olan 21 ilde sertifikalı tohumların %75’inin bakanlık tarafından dağıtılacağını açıkladı. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli, yazın ekim yapılmaya müsait arazilerin boş kalmaması ve ekim faaliyetinin devam etmesi için Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi programı kapsamında bakanlık tarafından çiftçiye destek verileceğini aktardı.

Devam etmekte olan Covid-19 salgınına ve bu salgının etkilerine de değinen Bakan Pakdemirli, ülkemizin bitkisel temelli gıdaların ve bakliyatların gıda arzının önemli bir etmenini oluşturduğunu belirtti. Ekim faaliyetinin devam ettirilerek gıda arzına oluşabilecek tehditlerin engelleneceğini, bu süreçte vatandaşların gıdaya ulaşımında hiçbir zaman sorunla karşılaşmaması için bakanlık tarafından tüm önlemlerin alındığını aktardı. Bakanlığın tüm birimlerinin ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile irtibatta olduğunu ve bakanlığın gıda talebini eksiksiz devam ettirebilmek için tüm aksiyonların gerçekleştiğini söyledi.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Ekonomik Destek

Tarım ve Orman Bakanlığı 6 Bin 700 Ton Sertifikalı Tohum Dağıtacak

Bitkisel Üretimin Desteklenmesi projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı yazın ekilebilir durumda olacak tüm arazilerin, ekim faaliyetlerinin kesintisiz olarak devam etmesi 6 Bin 700 ton sertifikalı tohum dağıtacak. Böylece ekilecek tohumun %75’inin Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafından kalan %25’inin de çiftçinin tarafından karşılanacağı açıklandı. Bakanlığın başlattığı bu proje ile mevcutta devam eden salgın dolayısıyla oluşabilecek gıda arzının azalması riskinin önüne geçilmesi sağlanacak. Ayrıca Bakan Pekdemirli bu proje ile birlikte Türkiye’de hububat, yağlı tohum bitkiler ve baklagil gibi stratejik ürünlerde rekolte artışı sağlamayı bu rekolte artışı sağlanırken de çiftçinin ekilebilir arazilerini değerlendirilmesinin amaçlandığını açıkladı.

Proje Kapsamında Yer Alan İller

Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi kapsamında sertifikalı tohumların şu illerde dağıtılacağını açıkladı: Adıyaman, Afyonkarahisar, Yozgat, Tokat, Bingöl, Çanakkale , Erzincan, Uşak, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Muş, Nevşehir, Niğde, Samsun, Sivas , Aksaray, Erzurum, Ağrı.